O KOHO SE MÁM STARAT?

Hodně žen jako já jsme byly naučené dobře se starat o rodinu, o manžela, o děti, o to, aby každému bylo dobře a byl spokojený. Trávily a hodně žen i dnes tráví čas tím, že se stále stará a řeší, jestli vše dělá v domácnosti, v práci, v životě dobře, a jestli se ti druzí mají dobře a jestli nepotřebují tohle, a možná potřebují tamto.Zažíváme přitom tolik nepříjemných emocí… obavy, strach o druhé, stres, abychom všechno stihly, abychom vše zařídily a zkoordinovaly, aby se nic nezapomnělo. Často zažíváme pocity nedokonalosti a smutku, že se to nepovedlo, že nejsme dost dobré Tolik času trávíme v mysli, nad tím, co Ti druzí, že nám nezbývá moc času na sebe.
A umíme vlastně žít pro sebe? Umíme si dělat radost a žít život pro sebe?
images (77)
 
Žila jsem takový život a řeknu vám, byla to fuška. Byla to opravdu dřina a po pár letech jsem zjistila, že i když jsem dělala vše nejlépe jak jsem dovedla, málokdy se to povedlo splnit ke spokojenosti všech. Často chtěly děti něco jiného, manžel to, co já vůbec nepotřeboval ani nechtěl, často bylo zbytečné organizování, protože pak děti onemocněly nebo manžel nemohl odejít z práce včas,… Byla jsem často smutná, unavená a cítila jsem se sama. Nikdo z nich mi v tom nepomáhal.
Nevěděla jsem někdy kudy kam a co mám dělat!
stažený soubor1
 
Když jsem po pár letech objevila metodu The Work, která pracuje s myslí a knihu Měj rád skutečnost od Katie Byron, našla jsem nový „prostor“ do té doby nepoznaný. Našla jsem novou cestu ve svém životě, která měnila mé vztahy a mění je stále k větší spokojenosti, radosti a laskavosti všech.
 
Katie Byron říká, že existují 3 druhy záležitostí… moje, druhých a skutečnost. Pokud se zabýváme záležitostmi druhých, žijeme v tu chvíli jejich život.
 
Kdo v tu chvíli žije náš život?
 
Nikdo. Jsme tak zaměstnáni druhými, že ani nevíme, že dýcháme. Ani nevíme, co v tu chvíli potřebuje naše tělo. Jsme v životě těch druhých a tím se odlučujeme od života svého, od sebe samých! To samé se děje, když myslíme na věci mimo nás, že by nemělo pršet nebo být horko, že tahle společnost, firma dělá tohle nebo nedělá tamto. I v tu chvíli odcházíme od sebe a jen se ničíme nepříjemnými a často zraňujícími myšlenkami a emocemi, bereme si věci osobně nebo vymýšlíme příběhy, které nejsou skutečností, ale jen fikcí a domněnkami.
 
Dělají vám tyto příběhy a domněnky radost, cítíte se s nimi spokojeni a v pohodě?
 
Existují různé techniky změny myšlení. Mě úžasně fungují 4 otázky, které si pomocí Dotazování kladu (metoda The Work of Katie Byron) a můj život je spokojený, radostný a příjemný. Dnes je již tato metoda součástí mé práce a kdo máte problém ve svém životě či ve vztazích, napište mi tady nebo e-mail na nesvadbovakaterina@seznam.cz.
http://katkanesvadbova.cz/http-katkanesvadbova-cz-page-id-35/
 
Vždy existuje cesta ke změně a hezkému životu.
images (35)

Kateřina Nesvadbová

Průvodce metody The Work, průvodce změnou životních postojů,lektorka tanečních meditací Loona dance, meditace vědomých doteků, tance, semináře, kurzy, práce s emocemi.